Освітня програма
Освітня програма спрямована на опанування випускниками спеціальних знань із:
- проектування гетерогенних програмно-апаратних платформ, які забезпечують отримання сучасних Інтернет-послуг та сервісів у будь-який час і у будь-якому місці, працюють в глобальному середовищі;
- проектування «хмарних» (програмно визначуваних) дата-центрів у поєднанні з сучасними 3G, 4G та 5G- комунікаційними мережами;
- створення та використання новітніх технологій IoT (Internet of Things), а також побудова інформаційно-комунікаційних систем на їх основі;
- проектування програмно-апаратних платформ, вузлів обробки даних, інтелектуальних засобів їх взаємодії;
- створення енергоефективних інтелектуальних протоколів та засобів паралельної, колективної обробки значних обсягів інформації у вузлах дата-центрів, застосування «хмарних ресурсів та сервісів».

Зміст освітньої програми
У стратегії розвитку цивілізованих країн домінуючою стає концепція інформаційного суспільства, в якому матеріальною основою стають інформаційно-комунікаційні технології та системи. Інформаційне суспільство формується як глобальне, у якому ділова активність перетікає саме в інформаційно-комунікаційне середовище – масштабну інфраструктуру, яка є взаємопов’язаною сукупністю глобальних і регіональних систем, а також протоколів і алгоритмів взаємодії компонентів цих систем, та є призначеною для задоволення особових, соціально-групових і суспільних інформаційно-комунікаційних потреб. Все більше в світі розгалужені інформаційно-комунікаційні системи проникають не лише в економічні сфери, а й в медицину, культуру, спорт, контроль довкілля і в інші області людської діяльності, створюються потужні територіально-розподілені в глобальному просторі портали надання послуг пошуку, обробки та зберігання інформації.
Глобальна інформаційно-комунікаційна інфраструктура здатна надавати повний спектр інфокомунікаційних послуг (в будь-якому географічному місці, гарантованої якості, прийнятної вартості, в будь-який час) на базі традиційних та інноваційних інформаційно-комунікаційних технологій, віддалених Cloud Дата центрів.
Освітня програма «Інформаціонно-комунікаційні технології» – ІКТ спрямована на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, магістр, PhD, які здатні відповідати за своєю кваліфікацією ключовій тенденції змін у сфері ІКТ, а саме злиттю (конвергенції) інформаційних і комунікаційних технологій, внаслідок чого і створюються інформаційно-комунікаційні системи, в яких у процесі передавання інформації телекомунікаційні та інформаційні засоби діють як єдине ціле.
Рівень бакалавра забезпечує надбання випускниками компетенцій стосовно теоретичних основ побудови, налагодження, адміністрування, контролю і діагностування стану, інформаційно-комунікаційної інфраструктури операторів зв’язку та провайдерів Інтернет-послуг.
Рівень магістра забезпечує надбання компетенцій по вдосконаленню, проектуванню та створенню апаратно-програмної інфраструктури, гетерогенних Інтернет-базованих середовищ, «хмарних» технологій у поєднанні з сучасними 3G, 4G та 5G- комунікаційними мережами.
Рівень доктора філософії забезпечує надбання компетенцій по здійсненню наукових досліджень, пошукових робіт та прогнозуванню напрямків розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, створенню та впровадженню технологій всепроникаючого компьютінгу, ІоТ, BigData.
Cпівпраця з провідними компаніями – розробниками спеціалізованого програмного забезпечення, зокрема Microsoft, Ericsson, EPAM, Huawei, Nokia Corporation, а також операторами зв’язку та провайдерами Інтернет-послуг адаптує наших випускників до роботи як в зазначених компаніях, так і на підприємствах, що займаються:
- інформаційно-комунікаційними технологіями;
- програмними платформами та сервісами;
- базами даних;
- сховищами інформації;
- дата-центрами;
- обчисленнями в глобальному середовищі на адміністративних посадах;
в якості розробників Інтернет-послуг і адміністраторів дата-центрів, баз даних, електронних сховищ інформації.



