Технічний Університет Дрезден

Дрезденський технічний університет (Technische Universität Dresden, скор. TUD) — один з найбільших вищих навчальних закладів Дрездена і Саксонії. За кількістю студентів Дрезденський технічний університет посідає перше місце серед технічних університетів Німеччини.

Для тих, хто обирає Дрезденський технічний університет, створюються чудові умови для навчання, роботи і проживання.

У Дрезденському технічному університеті навчаються і працюють представники із 120 країн світу. Приблизно 1100 молодих іноземців щорічно обирають цей навчальний заклад. У Дрезденському технічному університеті налічується 35000 студентів, 10% з яких ― іноземці. Дрезденський технічний університет – найбільший у Саксонії і вважається одним із найстаріших та найпочесніших німецьких університетів. У конкурсі на найкращий університет Німеччини цей вищий навчальний заклад здобув титул одного з найкращих дослідницьких університетів. 

Крім того, Дрезденський технічний університет отримав дозвіл на створення власного дослідницького центру, а також школи з академічним ступенем. Для втілення цієї мети цьому закладу було надано фінансову допомогу в мільйонному розмірі! Своїми успіхами Дрезденський технічний університет завдячує насамперед добре налагодженій дослідницькій стратегії. Дослідження, які тут проводяться, відзначаються високим рівнем і міждисциплінарністю, а також мають інтернаціональний характер. Для них характерне поєднання базових і прикладних досліджень, особлива увага приділяється певним дослідницьким задачам. Таким чином, головною метою своїх досліджень Дрезденський технічний університет уже заздалегідь обрав так звані специфічні напрямки досдіджень.

Нові дослідження є одночасно основою для кращого навчання в університеті в майбутньому. Хоча Дрезденський університет відомий насамперед завдяки своїй давній традиції досліджень в області технічних наук, насьогодні він є університетом із широким спектром різних дисциплін, серед яких слід назвати природничі, соціальні та гуманітарні науки. На 14-ти факультетах запропоновано близько 100 різноманітних спеціальностей. Після закінчення Дрезденського технічного університету можна одержати звання бакалавра або мастера.

Студенти Дрезденського технічного університету навчаються у сучасно обладнаних лекційних залах і семінарських аудиторіях, проводять досліди у нових лабораторіях, відвідують спортивні секції, студентські клуби та їдальні. У бібліотеках створені сприятливі умови для навчання. Вище названі аспекти пояснюють результати проведенного в межах ФРН дослідження: студенти Дрезденського технічного університету задоволені своїм навчанням у більшій мірі, ніж студенти інших вузів. Завдяки такому досконалому рівню освіти випускники цього університету мають найкращі перспективи на ринку праці в Німеччині та за кордоном.

У Дрезденському технічному університеті налагоджені численні контакти із дослідницькими установами та економічними партнерами за межами університету. Ці зв’язки дуже корисні для студентів. Студенти та молоде покоління майбутніх науковців заздалегідь залучені у великі дослідницькі проекти, над якими працює Дрезденський технічний університет у співробітництві із такими партнерами, як: три Дрезденських Макс-Планк інститути (Max-Planck-Institute), Фраунхофер-інститути (Fraunhofer-Institute), AMD, Водафон (Vodafone), Сіменс (Siemens) та ін.

Дрезден – одне із найкращих міст у Німеччині. Це місто пропонує багато можливостей для відпочинку: музеї, театри, оперети, кіно, музичні фестивалі, спортивні секції, пивні, студентські клуби, доріжки для туристичних походів та їзди на велосипеді та ін. Воно відоме завдяки своєму низькому прожитковому мінімуму, а також завдяки високому життєвому рівню, якому сприяє високий ступінь розвитку культури і мистецтва, а також чудові ландшафти поблизу Ельби. У студентському комбінаті побутового обслуговування, а також на ринку житла студенти знаходять недорогі житлові площі у гутожитку, квартири та кімнати. Кошти за користування транспортними засобами уже включені у ціну студентського семестрового білета.

Ті, хто обирають саме Дрезденський технічний університет для навчання, уже напередодні навчального процесу одержують підтримку з боку університету. Спеціальні мовні курси готують студентів до успішного навчання у Дрездені. Крім того, протягом усього першого семестру тутори пропонують іноземним студентам різних факультетів свою допомогу в навчальному процесі. Das Career Network Дрезденського технічного університету надає консультації з питань кар’єри чи пошуку роботи.

Вимоги до студентів

  • ​Диплом бакалавра з телекомунікацій КПІ ім. Ігоря Сікорського
  • Рекомендація кафедри на проходження навчальної програми магістратури
  • Вільне володіння англійською мовою (сертифікат IELTS 6.0, TOEFL 550 points або сертифікат, виданий кафедрою іноземних мов КПІ ім. Ігоря Сікорського)
  • Базове володіння німецькою мовою
  • Участь у науковій роботі та наукових проектах
  • Успішно складені загальні вступні іспити до двохрічної програми магістратури “Інженерія розподілених систем”

Відбір студентів буде здійснюватися спільною комісією КПІ ім. Ігоря Сікорського та ТУД

За довідковою інформацією звертайтеся до Новогрудської Ріни Леонідівни (30к., каб.316).

Початок шляху в Дрезден

Навчання в ТУ Дрезден

Навчання по програмі проводиться на контрактній основі: за власний рахунок студентів або за рахунок отриманих ними стипендій. В залежності від успішності та активності у навчанні та науковій роботі, студенти мають можливість отримання стипендій як фінансової підтримки для участі у програмі. Кількість стипендій обмежена.

Орієнтовний період навчання – 2 роки. Перший рік студенти навчаються в КПІ ім. Ігоря Сікорського, другий рік – в ТУД. Студент має два наукових керівника: від КПІ ім. Ігоря Сікорського та ТУД. Магістерські роботи захищаються в КПІ ім. Ігоря Сікорського та ТУД.

У кожному з університетів-партнерів студенти проходять навчання відповідно до місцевого навчального та екзаменаційного регулювання. Під час навчання в ТУД студент продовжує навчання за КПІ ім. Ігоря Сікорського (3-4 семестр).

За період навчання в ТУД студент повинен отримати всього 120 кредитів – по 30 кредитів на семестр. Навчання складається з обов’язкових предметів (30 кредитів), обраних курсів (48 кредитів), практики (12 кредитів) та написання і захисту магістерської роботи (30 кредитів). Кредити за частину обраних курсів і практику можуть бути перезараховані з навчального процесу в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Докладніше про список предметів в ТУД

Студенти самостійно відповідальні за одержання страхування і повинні її представити під час зарахування до університету-партнеру. Спільна комісія встановлює правила, пов’язані з фінансуванням студентів, що беруть участь у програмі. Ці правила будуть прийматися відповідно до місцевих законодавчих обмежень кожного університету-партнеру.